Учні 7 класу відвідали художню виставку на тему "Родина"
Література і театр," Ромео і Джульєтта", одвічна проблема: конфлікт справжнього кохання і забобонів суспільства, проблема батьків і дітей.
2 березня здобувачі освіти 7-8 класів Криворізької гімназії N10 відвідали театр ім Т. Шевченка, поринули у вир емоцій, які передали актори своєю прекрасною грою/
Чекаємо нових прем'єр!!
А чи шукали ви колись скарби?!! Це так цікаво, інтригуюче, весело.
Здобувачі освіти 6 класу Криворізької гімназії N10 взяли участь в уроці-квесті. Завданням було: відшукати скарби творчості Лесі Українки. На кожному етапі школярі виконували цікаві вправи, тести, створювали колажі; попрацювали і в групах, і в парах, і самостійно, і колективно. Як підсумок - скарб: збірочка поезій Лесі Українки, гарний настрій дітей, здобуті знання, цікавий урок.
Гостинна Криворізька гімназія №10 завжди рада новим зустрічам.
23 лютого здобувачі освіти 7-8 класів мали нагоду поспілкуватися з представником районної бібліотеки Людмилою Авраменко, яка провела захід-презентацію цікавих творів Лесі Українки.
І саме на передодні 150 річниці від дня народження поетеси ця тема дуже актуальна, тому здобувачі освіти охоче та активно вступили в діалог, обговорюючи життєвий та творчий шлях Лариси Петріани Косач-Квітки.
" Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що
не вмирає", - саме такими рядками закінчився захід.
Біля військового меморіалу на Криворізькому кладовищі зібралися молодь, вчителі та адміністрація Криворізької гімназії №10, щоб пригадати буремні минулі роки 1944-го, щоб вшанувати пам'ять полеглих у боях за визволення нашого міста і поклали червоні гвоздики до військового меморіалу полеглим бійцям.
... І живуть у пам'яті народу
його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни ...
Далекого 1944 року, 22 лютого, місто Кривий Ріг було визволено від нациських загарбників. Багато солдат та мирних жителів полягло на полях битви. Відтоді минуло 77 років. Наш обов’язок – завжди пам’ятати героїчний подвиг визволителів.
З нагоди вшанування пам`яті визволителів міста в Криворізькій гімназії N10 було проведено музейний урок " Пам'ятаємо. Шануємо. Пишаємось". Метою заходу було розширення знань школярів про історію визволення міста; виховання патріотичних почуттів, гуманізму, любові до рідного краю, пошани до тих, хто боровся за нашу Батьківщину. Вже стало традицією у цей день покладання квітів до пам'ятника Скорботної матері.
У Криворізькій гімназії N10 цей день пройшов під гаслом " Як парость виноградної лози, плекайте мову..."( М. Рильський)Щороку 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість громадянину будь- якої країни відчути належність до своєї нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжується, зростає, стає Людиною.
Здобувачі освіти поринули у вир цікавих заходів, занять, розгадування ребусів та кросвордів. Старшокласники провели тест - опитування працівників школи на знання рідної мови.
Під час проведення заходів школярі продемонстрували свій розум, кмітливість, креативність.
"Небесна сотня"
«Вас пам’ятати будемо завжди
Із вами будемо боротись за країну от
За ту країну, де нема брехні
За нашу й вашу мирну Україну…»
"Герої не вмирають" - перше, що спадає на думку кожному, згадуючи Героїв Небесної Сотні.
З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України в Криворізькій гімназії N10 було проведено загальношкідьні та класні заходи приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Класні керівники провели виховні години «День пам’яті Небесної сотні», «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» (для учнів 1-4 класів); година пам’яті «Герої не вмирають» (для учнів 5-9 класів).
Зранку учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні під час години пам’яті. «Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. Поіменно згадали героїв, які загинули на Майдані Незалежності. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.
17 лютого для здобувачів освіти було проведено заняття з елементами тренінгу "Стоп булінг", на якому діти ознайомилися з поняттями булінгу, його видами та проявами. Метою заходу було навчити здобувачів освіти конструктивно вирішувати конфліктні ситуації, толерантно спілкуватися, формувати знання з правил безпечнрої поведінки в мережі Internet.
15 лютого в Криворізькій гімназії N 10 було проведено усний журнал до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В Україні цей пам'ятний День приурочений виведенню радянських військ з Афганістану в 1989році. Офіційно дату 15 лютого було встановлено в нашій державі 11лютого 2004року указом Президента України на заміну радянському Дню пам'яті воїнів-інтернаціоналістів. Гортаючи сторінки усного журналу під назвою ,,Афган болить в душі моїй... ", здобувачі освіти дізналися про страшну ціну, яку заплатила Україна. Адже в ході цієї війни тисячі українських солдат загинули, отримали поранення, стали інвалідами, пропали безвісти. Восьмикласники заздалегідь підготували сторінки- спогади учасників бойових дій, які віднайшли в соцмережах. Діти пройнялися болем та співчуттям до співвідчизників. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, які воювали та загинули в 16- ти країнах світу. Честь та вічна пам'ять - у наших серцях...
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо Вам, Вашим близьким міцного здоров’я, щастя, творчого натхнення, яскравих подій, здійснення найзаповітніших мрій. Віримо, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Нехай наступний рік виправдає Ваші світлі надії та найдобріші прагнення, подарує оптимізм для втілення успішних проектів у сфері освіти та науки. Хай панує у Вашій домівці гармонія, мир, удача й любов.
День Св. Миколая!
" Голодомор 1932-1933 років - біль серця всієї України"
Вшановуючи світлу пам'ять безвинно замучених голодом людей, бібліотекар Криворізької гімназії №10 Сошнікова Т.А. провела для семикласників бібліотечний урок "Голодомор 1932-1933 років - біль серця всієї України". Під час заходу діти мали можливість більше дізнатися про трагічне минуле нашого народу, про мільйони загублених життів співвітчизників. Школярі пройнялися почутим, і під кінець зустрічі вшанували світлу пам'ять безвинно замучених голодом людей хвилиною мовчання.